3. AGROTEC Eco Rally Hustopeče je za námi. V pořadí pátý závod domácího šampionátu ovládli loňští mistři světa a letošní obhájci domácího titulu Michal Žďárský s Jakubem Nábělkem. Největším soupeřem bylo poslední dva srpnové dny horko.

Přestože teploty vyšplhaly oba dny přes 30 stupňů, na start 3. AGROTEC Eco Rally v Hustopečích se postavilo 16 posádek. Zastoupení automobilek bylo pestré, stejně jako přístupy k závodění. Jelikož o vítězi rozhoduje každá kilowatthodina spotřeby, řada posádek nechala klimatizaci po oba dny vypnutou.

Závod se jel ve dvou dnech. V té první páteční čekalo na závodníky pět večerních testů delších než 150 kilometrů. Naplánovaná trasa je zavedla do okolí Novomlýnských nádrží a Mikulova, částečně kopírovala trasu minulého ročníku. Naopak v sobotu, kdy byly na pořadu dvě denní etapy v délce téměř 180 kilometrů. Zhruba v půlce čekala na účastníky přestávka v Dukovanech, kde byla naplánována prohlídka infocentra místní jaderné elektrárny, kterou vlastní partner mezinárodního šampionátu ČEZ.

Do cíle, který byl letos ve Vinařském domě DOMINANT v Rakvicích přijely posádky krátce po třetí hodině odpolední. Poté na ně čekaly stupně vítězů v jednotlivých kategoriích.
Českou trophy PHOENIX CONTACT ovládl Michal Žďárský s Jakubem Nábělkem se svou Konou, za nimi skončila dvojice Lucie Kudrnovská a Petr Timura s Peugeotem e-208 a třetí příčku obsadili závodníci Tomáš Plesník a David Dočekal taktéž s vozem Hyundai Kona.

ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally dopadlo velmi podobně. Vítězové jsou stejní a dvojice na druhém a třetím místě se vystřídaly. Mezi značkami tak byly nejúspěšnější automobilky Hyundai, Peugeot a Citroen.
S prázdnou neodjeli ani jediní zástupci v kategorii historických vozů, a to Petr a Lukáš Mičanovi s vozem Škoda 110 L.